Login:  Hasło:      

 
 
             
     
  Południowa Liga Optimista 2015 !      
             
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy “optimiściarzy” do wzięcia udziału w Południowej Lidze Optimista 2015 !

Szczegóły na nowej stronie ligi: www.LigiSportowe.pl/plo2015

(JK)

     
         

     
  Południowa Liga Optimista 2014      
             
 

Regaty o "Puchar Gór Świętokrzyskich" były ostatnią imprezą kończącą rywalizację w Południowej Lidze Optimista w sezonie 2014. W lidze wzięło udział ponad 100 zawodników z 23 klubów. Na uroczystym zakończeniu rozdano 25 pięknych pucharów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich zawodników klasy optimist do wzięcia udziału w Południowej Lidze Optimista 2015.

(JK)

     
         

     
  Zakończenie Południowej Ligi Optimista 2014      
             
 

Regaty w Cedzynie kończą cykl imprez zaliczanych do Południowej Ligi Optimista.

W serwisie youtube został uruchomiony specjalny kanał, w którym będzie można oglądać zmagania zawodników podczas IX Regat o Puchar Gór Świętokrzyskich. Ze względu na warunki techniczne panujące na wodzie filmy z regat będą pojawiały się z kilkuminutowym opóźnieniem. Pierwsze relacje 27.09.2014 od ok. godz. 11.00

Szczegóły na stronie regat: www.PGS.ZawodySportowe.info

     
         

     
  Brak wiatru w Znamirowicach      
             
 

Aura nie sprzyjała żeglarzom podczas regat: "Puchar Ziemi Sądeckiej".Pomimo usilnych starań komisji sędziowskiej, z powodu braku wiatru nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu.

     
         

     
  Niestety we wrześniu nie mamy szczęścia do wiatru.      
             
 

Za nami kolejne 3-dniowe słabo wiatrowe regaty. Do Chełma Śląskiego przyjechało łącznie ok 170 zawodników. Na wodzie można było oglądać zmagania 6 klas regatowych: 420, europa, cadet, optimist, laser LAR i 4.7. W tak trudnych warunkach komisji regatowej udało się przeprowadzić jedynie 2 wyścigi, a kolejne były przerywane z powodu zbyt słabego wiatru. Jest takie powiedzenie: "Sztuką jest żeglować przy bardzo silnym i bardzo słabym wietrze, bo przy średnim to każdy da sobie radę". To może teraz czas na silne wiatry ?. Już za tydzień regaty w Znamirowicach więc przyszłość okaże :)

(JK)

     
         

     
  Komunikat organizatora ligi      
             
 

Termin zapisywania się nowych zawodników do "Południowej Ligi Optimista 2014" upływa 16.09.2014r.

(JK)

     
         

     
  XX Międzynarodowy Puchar Beskidów      
             
 

07.09.2014 zakończyły się kolejne Regaty zaliczane do Południowej Ligi Optimista,  w których wystartowały załogi z Czech i Polski. Przeprowadzono w piątek trzy wyścigi dla klasy Laser Radial i Laser 4,7 oraz dwa wyścigi w klasie Optimist gr. A i Optimist gr. B. W sobotę i niedzielę nie było wiatru i nie odbył się żaden wyścig.

(MK)

     
         

     
  Nowe zdjęcia i filmy z regat w Poraju      
             
 

W zakładce "ZAWODY - Foto/Film" pojawiły się dodatkowe zdjęcia z galerii Pana Mariusza Nadrzewia oraz filmy z regat w Poraju. Miłego oglądania.

(JK)
     
         

     
  Regaty Kacper-Sailor Poraj (28-29.06.2014)      
             
 

Do Poraja przyjechało 50 optimiściarzy. Pierwszego dnia rozegrano 5 biegów a w drugim kolejne 2. Duże jezioro, spory, nierówny wiatr i trudna trasa przysporzyły niemało kłopotów początkującym zawodnikom. Nie obyło się oczywiście bez wywrotek, ale ukończenie regat w tak trudnych warunkach dało im sporo satysfakcji.

Regaty w Poraju były ostatnimi zawodami żeglarskimi przed wakacjami. Do Południowej Ligi Optimista powrócimy we wrześniu. Kolejne regaty to  "XX Puchar Beskidów" - Jezioro Żywieckie (5-7.09.2014).

(JK)
     
         

     
  Puchar Burmistrza Pszczyny (21-22.06.2014)      
             
 

Druga edycja Południowej Ligi Optimista już za nami. Przy bardzo sprzyjających warunkach wietrznych (6-10 m/s) komisja regatowa rozegrała 5 wyścigów. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników w klasie laser oraz optimist z 19 klubów. Miłym zaskoczeniem był również przyjazd zawodników z Czech. Za tydzień kolejne regaty, tym razem w gościnnym Poraju.

(JK)
     
         

     
  Puchar Nysy (24-25.05.2014)      
             
 

Pierwsze regaty zaliczane do Południowej Ligi Optimista za nami. Na starcie stanęło 61 zawodników klasy optimist. Na wodzie były bardzo trudne warunki wietrzne z powodu słabego i bardzo zmiennego wiatru. Pomimo tych przeciwności udało się rozegrać 3 wyścigi. Wyniki z regat w zakładce "Zawody". Kolejne regaty zaliczane do ligi: 20-22.06.2014 w Pszczynie.

Proszę zawodników, trenerów, rodziców do przesyłania zdjęć z regat na maila: info@ligisportowe.pl Otrzymane zdjęcia będą zamieszczone na stronie ligi.

(JK)
     
         

     
  Południowa Liga Optimista      
             
 

Serdecznie witamy wszystkich żeglarzy “optimiściarzy” w nowym sezonie żeglarskim 2014. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Południowej Lidze Optimista 2014, która rozgrywana będzie w: Nysie, Pszczynie, Poraju, Zarzeczu, Chełmie Śląskim, Znamirowicach oraz na Cedzynie. Szczegóły dotyczące rywalizacji znajdują się w zakładce “REGULAMIN”.

(JK)
     
         
             
             
             
             
             
    Copyright©  LigiSportowe.pl  

stat4u