Login:  Hasło:      

 
 
             
     
  Zakończenie Południowej Ligi Optimista 2015      
             
 

Czas na podsumowanie II edycji Południowej Ligi Optimista. Ostatnie regaty zakończone w Znamirowicach, które ja jako zawodnik pamiętam jeszcze z 1972 roku z Pucharu Polski Południowej, gdzie startowałem wraz ze swoim już zmarłym załogantem na Cadecie PZ 875 w barwach mojego wtedy drugiego klubu Wodnego LOK Zefir Dąbrowa Górnicza. Do Znamirowic przyjeżdżam już od 43 lat w mojej skromnej 50 letniej historii żeglarza i 40 letniej historii trenera. Zawsze to miejsce darzyłem wielkim sentymentem. Poznałem tam wielu wspaniałych ludzi. Ale czas skończyć z sentymentami i przejść do teraźniejszości. Znamirowice to jedna z ostatnich imprez dla Optimiście Marka Rosponda, który jest najlepszym zawodnikiem nie tylko w Polsce Południowej ale i w całej Polsce. Reprezentował nasz kraj w tym roku w Mistrzostwach Europy. Marek nie zapomniał na koniec o swoich trenerach (Ziutce Ogrodnik, Wojtkowi Jedlińskiemu, Tomkowi Salomonowi i mojej skromnej osobie), którym złożył podziękowania i drobne upominki. Po 9 latach kończy Optimista i mam nadzieję, że w następnej klasie (Laser 4,7) będzie również najlepszym zawodnikiem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Tego mu z całego serca życzę i do zobaczenia za rok w III edycji PLO.

Marian Krupa

     
         

     
  Puchar Ziemi Sądęckiej      
             
 

W dniach 26-27 wrzeœnia 2015r. odbyły się regaty o Puchar Ziemi Sšdeckiej w YC PTTK Beskid w Znamirowicach. U Pana Trenera Słonia (Tomasza Salamona) gośœciło 108 optymistów (grupa A i B) oraz 26 laserów (4,7 i radial). Regaty były jednoczeœnie ostatnim elementem rywalizacji w ramach Południowej Ligi Optymista.

     
         

     
  Puchar Wójta Gminy Chełm Śląski      
             
 

W dniach 11-13 września rozegrano w Chełmie Śląskim tradycyjne regaty o Puchar Wójta Gminy Chełm Śląski - Otwarte Mistrzostwa Śląska w klasach; Cadet, Laser 4,7, Optimist gr. A i Optimist gr. B. W regatach zabrakło Radiali, które w tym samym czasie miały Mistrzostwa Polski Juniorów w Gdańsku. W regatach rozegrano; 5 wyścigów dla klasy Laser 4,7 i 4 wyścigi dla klasy Optimist. Wkrótce będzie foto relacja z regat, za którą składam serdeczne podziękowania koledze Arturowi Palce towarzyszącemu prawie na wszystkich regatach zaliczanych do Południowej Ligi.


Marian Krupa

     
         

     
  XXI Puchar Beskidów      
             
 

W dniach 4-6 września odbyły się kolejne regaty już po raz XXi Puchar Beskidów - Inter Puchar w klasach; Optimist gr. A, Optimist gr. B, gdzie startowało 16 Optimistów w gr. A i 86 w gr. B oraz 10 Laserów Radiali i 15 w klasie Laser 4,7. W piątek rozegrano 2 wyścigi przy bardzo słabym wietrze. W sobotę całkowity brak wiatru nie pozwolił na rozegranie wyścigów ale zawodnicy byli na Gorze Żar i w Żywcu. W niedzielę rozegrano 2 wyścigi przy sile wiatru 8-10 m/s.
 

     
         

     
  III Ogólnopolskie Ragaty Żeglarskie „Kacper Sailor” 27-28.06.2015      
             
 

Podczas regat udało się rozegrqć 2 wyścigi w klasie Optimist gr. A i Optimist gr. B oraz 3 wyścigi w klasie Laser Radial i Laser 4,7. Wyścigi zostały rozegrane w sobotę. Natomiast w niedzielę całkowity brak wiatru i opady deszczu uniemożliwiły rozegranie kolejnych biegów.

Marian Krupa

     
         

     
  Puchar Polski Południowo-Zachodniej      
             
 

W dniach 20-21 czerwca w Borzygniewie na Zalewie Mietkowskim odbyły się kolejne regaty zaliczane do Południowej Ligi Optimista, w których wzięło udział 45 Optimistów. Był to Puchar Polski Południowo-Zachodniej. W sobotę udało się rozegrać 3 wyścigi przy bardzo niestabilnych warunkach. Siła wiatru oscylowała od 2 do 5 m/s z kierunku N NW. Natomiast w niedzielę przeprowadzono kolejne 3 wyścigi w dużo stabilniejszych warunkach. Siła wiatru 5 do 8 m/s z kierunku NW. Regaty wygrała Ewa Mazur z UKS Opti Odra Wrocław przed Piotrem Grabskim z SYC Zefir Drakkar Poraj i Bartoszem Miziewiczem z SKŻ Sława. Poznaliśmy kolejny akwen w Polsce Południowej, który jest położony 32 km od Wrocławia. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki a najlepsi ciekawe nagrody i statuetki.

Marian Krupa

     
         

     
  Puchar Burmistrza Pszczyny      
             
 

W dniach; 5-6 czerwca w łące odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny w klasach; Laser Radial, Laser 4,7, Optimist gr. A i Optimist gr. B. Były to kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski oraz Południowej Ligi Optimista i Lasera. W regatach wystartowało 6 Laserów Radiali, 23 Lasery 4,7 i 114 Optimistów. W piąte warunki wymarzone 5-8 m/s i wspaniałe słońce. Rozegrano po 4 wyścigi we wszystkich klasach. W sobotę temperatura jeszcze wyższa ale wiatru brak. O godzinie 13.00 zakończono regaty. Obiad i w drogę.

Marian Krupa

     
         

     
  Puchar Nysy (23-24.05.2015)      
             
 

W dniach 23-24.05.2015 roku na jeziorze nyskim odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Nysy. Warunki wietrzne w sobotę pozwoliły na rozegranie 4 wyścigów w klasie Optimist i 5 wyścigów w klasie Laser 4,7 i Laser Radial. Natomiast w niedzielę nie odbył się żaden wyścig. Niespodziewanym zwycięzcą w  klasie Optimist w grupie B został Wiktor Wojtas z UKS Silesia Chełm Śląski. W regatach wystartowali zawodnicy z klubów; UKS Żeglarz Wrocław, JK Kotwica Tarnobrzeg, SYC Zefir Drakkar Poraj, KW LOK Garland Gliwice, TS Kuźnia Rybnik, KS Energetyk Jaworzno, JK Pogoria III Dąbrowa Górnicza, UKS Silesia Dąbrowa Górnicza, YKP Kraków, KN Lider Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz i KŻ Nysa.

Marian Krupa

     
         

     
  Inter Puchar Zagłębia      
             
 

W dniach 16-17 maja 2015 roku na Pogorii III w JK Pogoria III odbyła się kolejna Edycja Południowej Ligi Optimista. W regatach wzięło udział 87 łódek w klasach Optimist Gr. B - 70, Optimist Gr. A - 4 i Laser 4,7 - 13. W regatach przeprowadzono wszystkie 7 wyścigów (4 w sobotę i 3 w niedzielę). Były to regaty z udziałem 2 zawodników z Czech, 1 zawodniczki z YKP Gdynia, 8 zawodników z UKS Żeglarz Wrocław, 2 zawodników z YC PTTK Beskid Nowy Sącz, 23 zawodników z KŻ Horn Kraków, 3 z KN Lider Kraków, 3 zawodników z YKP Kraków, 7 zawodników z UKS Zalew Kielce, 5 zawodników z KS Energetyk Jaworzno, 7 zawodników UKS Silesia Chełm Śląski, 7 zawodników UKŻ MORiS Pszczyna i 5 zawodników UKS Pogoria Dąbrowa Górnicza, 5 zawodników z JK Pogoria III Dąbrowa Górnicza. Siła wiatru od 3 do 9 m/s z kierunku West w sobotę i Nord West w niedzielę. Brawa dla organizatora za bardzo dobrą organizację i darmowe posiłki dla wszystkich. Tak trzymać.

Marian Krupa

     
         

     
  XXV Śląski Puchar Optimista      
             
 

W dniach 18-19 kwietnia 2015 w Rybniku odbyły się regaty XXV Śląski Puchar Optimista, w których wzięło udział 103 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Szkoda, że temperatura w sobotę była bardzo niska i odbyły się tylko 3 wyścigi. W niedziele było dużo cieplej ale wiatr był zbyt niestabilny i słaby. Tak więc po prawie 2 godzinnym oczekiwaniu Komisja była zmuszona powiesić AP nad A i tym samym regaty zostały zakończone.

Marian Krupa

     
         

     
  Zaproszenie - Południowa Liga Optimista 2015      
             
 

Serdecznie witamy wszystkich żeglarzy “optimiściarzy” w nowym sezonie żeglarskim 2015. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Południowej Lidze Optimista, która rozgrywana będzie w: Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Głębinowie, Łące, Mietkowie, Poraju, Zarzeczu, Chełmie Śląskim oraz w Znamirowicach. Szczegóły dotyczące rywalizacji znajdują się w zakładce “REGULAMIN”.

     
         
             
             
             
             
             
    Copyright©  LigiSportowe.pl  

stat4u